Bursa
13°

KAPALI

100 bin depremzede otellere yerleştirildi

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında yaklaşık 100 bin afetzede 21 ildeki otellere yerleştirildi. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Çorabatır, sezon sebebiyle kapalı olan otellerin açtırıldığını söyledi.

13 Şubat 2023 15:01
0

BEĞENDİM

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) öncülüğünde Antalya bölgesindeki AKTOB, ALTİD, MASTOB, KETOB ve Türkiye’nin diğer bölgelerindeki bölge birliklerinin çalışmalarıyla otellere yerleştirilen depremzede sayısı 100 bine ulaştı.

Depremzedelerin büyük bölümü AFAD organizasyonuyla uçaklar ve otobüslerle, bazıları da kendi araçlarıyla Antalya, Muğla, Mersin gibi iller başta olmak üzere birçok ile nakledildi.

Antalya Valiliği’nin verilerine göre, kentteki otel ve kamu kurumlarına ait misafirhanelere yerleştirilenlerin sayısı 55 bini aştı.

Oteller haricinde öğretmenevi, polisevi gibi birçok kamu kurum ve kuruluşlarına ait misafirhane ve sosyal tesislere de Antalya’da 5 bini aşkın depremzede yerleştirildi.

“Kapalı otelleri açtırıyoruz”

TÜROFED’den edinilen bilgiye göre ise, Antalya, Alanya, Manavgat, Fethiye, Bodrum, Marmaris, Kapadokya, Kuşadası, İzmir, Çanakkale, Denizli, Afyonkarahisar, Isparta, Mersin, Balıkesir, Bursa, Ankara, Bolu, Samsun, Diyarbakır, Van ve bu kentlerin ilçelerinde açık otellerde belirli kontenjanlar oluşturuldu.

Özellikle de hem Akdeniz hem de Ege bölgesinde kış dönemi nedeniyle kapalı oteller açtırılarak, devreye alındı. TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, şu ana kadar deprem bölgesinden AFAD ve Valilikler koordinasyonunda 21 ildeki otellere yerleştirilen depremzede sayısının 100 bine ulaştığını söyledi.

Çorabatır, “Sezon nedeniyle geçici süre kapalı olan otelleri açtırıyoruz. Bu süreci hep birlikte aşacağız” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r