Bursa
19°

HAFİF YAĞMUR

  • Habercimiz.net
  • Bursa
  • 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. Yıldönümü Bursa’da Kutlandı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. Yıldönümü Bursa’da Kutlandı

Kahraman ordumuzun tüm zorluk ve imkânsızlıklara rağmen cansiperane bir şekilde mücadele ettiği sadece Türk tarihinin değil Dünya tarihinin de akışını değiştirerek, zaferle taçlandırdığı tarihin en büyük zaferlerinden olan Çanakkale Zaferinin 109. yılı münasebetiyle bir dizi program düzenlendi.

18 Mart 2024 15:46
0

BEĞENDİM

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi nedeniyle Hamitler Şehitliği’nde saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikler, Pınarbaşı şehitliğinin ziyaret edilmesi ve Şehitlik Defteri’nin imzalanması ile devam etti.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi münasebetiyle Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonunda bir program gerçekleştirildi. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş ve Bursa protokolünün katılımıyla gerçekleştirilen program Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi tarafından hazırlandı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından öğrenciler “Çanakkale Zaferi” adlı gösteriyi sergiledi.

Programda 81 İl 81 Avuç Toprak projesi kapsamında Çanakkale’den gönderilen toprak ve Türk Bayrağını Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri Bursa Valisi Mahmut Demirtaş’a takdim etti.

Tören protokol üyeleri ve öğrencilerin toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

<'https://www.habercimiz.net/wp-content/uploads/2024/02/300x600_mucadele_banner.gif'>

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r