Bursa
19°

HAFİF YAĞMUR

 BURSA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI 
  • Habercimiz.net
  • Bursa
  •  BURSA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI 

 BURSA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI 

Liseli gençlerin düzenlediği, Bursa genelindeki 150 öğrencinin katılımı ile düzenlenen Bursa Atatürk Anadolu Lisesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı açılış töreni ile başladı.

ABONE OL
8 Mayıs 2022 20:22
 BURSA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa Atatürk Anadolu Lisesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı, Birleşmiş Milletler’in bir simülasyonudur. Liseli gençler konferansta 3 gün boyunca; dünya sorunlarını tartışacaklar, bilgi alışverişinde bulunacak, sorgulayacak, çözüm önerileri üretip yasa tasarıları hazırlayıp, komiteler içerisinde oylayacaklardır.

BAALMUN&BMM’22 Konferansı Ekibi Genel Koordinatörü, lise öğrencisi Metin YILMAZ, “6-7-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Bursa Atatürk Anadolu Lisesinde düzenlenen konferansımızın amacı, liseli katılımcılar ile dünya sorunları hakkında akademik tartışmalar yapmak, aynı zamanda katılımcıların birbiri ile etkileşimleriyle toplum içinde konuşma ve yazma becerilerini keşfetmelerini, yeni arkadaşlar edinmelerini sağlayacak eşsiz bir fırsat sağlamaktır.  Biz liseli gençler komiteler de ülkemizi ve dünyamızı ilgilendiren çeşitli konularda tartışmalar yapıp, fikirler ortaya koyacağız. Geleceğin liderleri olacak biz gençlerin fikir ve önerilerinde oluşan bir sonuç bildirgesini de konferans sonunda sunacağız.”  dedi.

Konferansın organizasyon ve tertibi Bursa Atatürk Lisesi öğrencilerinden Metin YILMAZ, Servet Arda KAYHAN, Yaren ÇIKIRIKÇI, Nuran ORHAN, Aslı DÜVENCİ, Bora KOCAEL ve Ceren ACI görev almıştır. 

Konferans 3 gün sürecek olup mülteci sorunundan, Rusya-Ukrayna Savaşına kadar birçok konu komitelerde tartışılacaktır. Konferansa katılanlara katılım sertifikası, komite başkanları tarafından belirlenecek olan en iyi delegeye ise başarı belgesi verilecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.