Bursa
°

  • Habercimiz.net
  • Genel
  • Bursa’da kafe işleten abla kardeş sosyal mesafeyi ayarladıkları ayıcıklarla konsept oluşturdu

Bursa’da kafe işleten abla kardeş sosyal mesafeyi ayarladıkları ayıcıklarla konsept oluşturdu

Bursa'da işlettikleri kafede Kovid-19 salgını sürecinde sosyal mesafeyi koruyabilmek amacıyla masalarda boş kalması gereken sandalyelere oyuncak ayı oturtan iki kardeş, bunu konsepte dönüştürerek ayıcıklar ve yiyeceklerle özel günler için düzenlemeler yapıyor.

21 Aralık 2022 13:45
0

BEĞENDİM

Nilüfer ilçesinde 2020 yılında iş yeri açan Neşe Kaya ve kardeşi Harun Nergis, salgın tedbirleri kapsamında kafe ve restoranlarda sadece gel al hizmeti verilmesi uygulaması başlatıldığında boş koltuklara oyuncak ayılar oturttu.

Bu işletmelerde hizmet verilmesinin kontrollü yapılması kararının ardından ise sosyal mesafenin sağlanması için yine oyuncak ayıları kullanan kardeşler, salgın sürecinin bitmesiyle ayıcık fikrini konsepte dönüştürdü. Yılbaşı, ramazan ayı ve bayramlarda ayıcıkların kıyafet ve aksesuarlarına yapılan süslemeler, bugünlere özel hazırlanan yiyecek ve içecekler ilgi görüyor.

Neşe Kaya, AA muhabirine, yurt dışından detayları Bursa’ya getirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Fransa’ya fuara gittiğinde gördüğü oyuncak ayı fikrini kafeyi açtıklarında kullandıklarını belirten Kaya, “Pandemide kapanma süreci olunca tüm koltukları ayıcıklarla doldurduk. Sosyal medyada aşırı ilgi gördü, ciddi anlamda yorum aldı. Sonra da çocuklara ayıcıkları hediye ettiğimiz bir sosyal sorumluluk projesine dönüştü.” dedi.

Harun Nergis ise kafede oyuncak ayılarla uyguladıkları konsept fikrinin başarılı olduğunu dile getirdi.

Sosyal medyada “ayıcıklı kafe” olarak tanındıklarını anlatan Nergis, “İş çok farklı. Kapıdan çıktığımızda abla kardeşiz. Ablam daha işkoliktir. Gece gündüz uyumaz kafeyi nasıl geliştireceğini düşünür, beni de teşvik eder. Arkamıza baktığımızda iki kardeş çok güzel yorumlar alıyoruz. Ben ‘Bursa’yı dünyaya tanıtmak istiyoruz’ demiştim, gülmüşlerdi ama sonra Fransız gazetelerinde, Dubai medyasında haberlerimizi gördük.” diye konuştu.

<'https://www.habercimiz.net/wp-content/uploads/2024/02/300x600_mucadele_banner.gif'>

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r