Bursa
16°

HAFİF YAĞMUR

<strong>İHÜ ile Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu arasında işbirliği protokolü</strong>
  • Habercimiz.net
  • Genel
  • İHÜ ile Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu arasında işbirliği protokolü

İHÜ ile Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu arasında işbirliği protokolü

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre İHÜ, öğrencilerin kariyer planlamalarına katkı sağlayacak yeni bir adım daha attı. İHÜ'deki imza töreninde, üniversite adına Rektör Prof. Dr. Atilla Arkan, SPL adına ise Genel Müdür Serkan Karabacak işbirliği protokolünü imzaladı. Protokol ile İHÜ öğrencilerinin finansal okuryazarlık bilgi seviyesinin ve farkındalığının artırılması, ayrıca öğrencilerin lisanslama sınavlarına girerek sermaye piyasasında mesleki yeterliliği gösteren SPL lisanslarını almalarının teşviki amaçlanıyor. Protokol kapsamında SPL'nin lisans, sınav ve eğitim faaliyetleriyle ilgili üniversite bünyesinde seminer, konferans, tanıtım, stant açma gibi çalışmalar gerçekleştirilecek. Öğrencilere bu konuda gerekli bilgilendirilmeler yapılacak. İHÜ öğrencilerine elektronik lisanslama sınav başvurularında da ilave indirim hakkı tanınacak.

ABONE OL
10 Mart 2023 12:43
<strong>İHÜ ile Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu arasında işbirliği protokolü</strong>
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ) ile Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu (SPL) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.