Bursa
16°

HAFİF YAĞMUR

<strong>İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde “Toplanma Alanı Organizasyonu Eğitimi” gerçekleştirildi</strong>
  • Habercimiz.net
  • Genel
  • İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde “Toplanma Alanı Organizasyonu Eğitimi” gerçekleştirildi

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde “Toplanma Alanı Organizasyonu Eğitimi” gerçekleştirildi

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) iş birliğiyle, tahliye gerektiren afet ve acil durumlarda, acil durum toplanma alanları için yetkilendirilmiş kurum-kuruluşların sorumluluk alanına gelene kadar, karmaşa ve paniğin engellenmesi için İstanbul Gelişim Üniversitesi akademik-idari personellerine ve öğrencilerine "Toplanma Alanı Organizasyonu Eğitimi" verildi.İstanbul Gelişim Üniversitesi açıklamasına göre, üniversite akademik-idari personellerine ve öğrencilerine sosyal eğitimler vermeye devam ediyor. "Afet Gönüllüleri Projesi" kapsamında düzenlenen “Toplanma Alanı Organizasyonu (TAO) Eğitimi” 28-29 Aralık tarihlerinde İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. "Sen de Gönüllü Ol! - İstanbul Seninle Güvende" sloganıyla yola çıkılan "Afet Gönüllüleri Projesi”nde, olası ‘Büyük İstanbul Depremi" gibi oluşabilecek doğal afet ve acil durumlarda öncelikli olarak neler yapılması gerektiği ve gönüllü ekiplerin yapması gereken uygulamaları kapsayan birçok konu başlığı ele alındı. Eğitimlerin verildiği projede, afet bilinci konusunda farkındalık oluşturmak amaçlandı. "Toplanma Alanı Organizasyonu Eğitimi" alan gönüllüler; afet sonrası durum değerlendirmesi yapabilme bilincine erişirken olay yeri yönetimi ve kayıt sistemini işletebilme kazanımları konusunda bilgi sahibi oldu. Düzenlenen eğitimler sonrasında Afet Gönüllüleri Projesi eğitmenleri tarafından, gönüllülere katılım sertifikası verildi.

ABONE OL
30 Aralık 2022 10:53
<strong>İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde “Toplanma Alanı Organizasyonu Eğitimi” gerçekleştirildi</strong>
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitim alan gönüllüler; afet sonrası durum değerlendirmesi yapabilme bilincine erişirken olay yeri yönetimi ve kayıt sistemini işletebilme kazanımları konusunda bilgi sahibi oldu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.