Bursa
23°

AÇIK

Kılıçdaroğlu: Hiç merak etmeyin bütün taşlar yerine oturacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Meral Akşener'in 6'lı masaya yönelik açıklamalarına ilişkin, "Hiç merak etmeyin bütün taşlar yerine oturacak" dedi.

3 Mart 2023 17:42
0

BEĞENDİM

Kemal Kılıçdaroğlu, TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ı ziyaret etmek üzere geldiği Meclis’te görüşmenin ardından makam odasına geçti. Bir süre makamında kalan Kılıçdaroğlu çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarına ilişkin değerlendirmesi sorulan Kılıçdaroğlu, “Hiç meraklanmayın bütün taşlar yerine oturacak. Yolumuza devam ediyoruz.” diye konuştu.

“Şahsi hırslar Türkiye’ye tercih edildi”

6’lı masadan kalktıklarını açıklayan İyi Parti Genel Başkanı Akşener, şunları kaydetmişti:

“Biz bu günlere kirli pazarlıkları redderek geldik. Alışılmış yenilgilere karşı çıkarak geldik. Geldiğimiz noktada İyi Parti bir kıskaca alınmış, dayatmaya mecbur bırakılmış, ölümle sıtma arasında tercihe zorlanmıştır ve elbette buna boyun eğmeyecektir. Ceketimi assam aday ederim diyenlerin karşısında dimdik duruyoruz, durmaya da devam edeceğiz”

“Masada Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’nu önerdik”

“Dün nihayet ortak Cumhurbaşkanı adayının kim olacağını tartıştık. 5 siyasi parti tek bir ismi dile getirerek Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığına evet dedi. Biz iki ismi beyan ettik. Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’ydu. Yenilgi yenilgi büyüyen küçük hepsaplar 85 milyonun kutlu zaferine tercih edilmiştir. Şahsi hırslar Türkiye’ye tercih edildi.”

“Üzülerek söylüyorum ki dün itibarıyla 6’lı masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir. Ne kumar masasında ne de noter masasında olmayacağız.”

<'https://www.habercimiz.net/wp-content/uploads/2024/02/300x600_mucadele_banner.gif'>

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r