Bursa
14°

HAFİF YAĞMUR

Kiralardaki köpük eridi

Kahramanmaraş depremlerinden sonra artan kiralık konut fiyatları düşmeye başladı. Fahiş artışlar nedeniyle uzun süre tartışma konusu olan kiralıklardaki düşüşün, deprem bölgesinde yüzde 10-25 bandında olduğu belirtiliyor. Büyükşehirlerde gözlenen durağanlık ise “köpük” fiyatların erimesi olarak değerlendiriliyor.

20 Aralık 2023 13:47
0

BEĞENDİM

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) tarafından sahibinden.com’un ilan verileri üzerinden hazırlanan “Kiralık Konut Piyasası Görünümü” raporu kira fiyatlarında düşme yönünde bir seyrin izlendiğini ortaya koydu.

Rapora göre, reel kira fiyatlarındaki düşüş ülke geneli ile İstanbul ve İzmir’de son 5, Ankara’da ise son 4 aydır devam ediyor. Reel fiyatların düşmesine bağlı olarak reel fiyatlardaki yıllık artış oranı ülke genelinde yüzde 18,3’e, İstanbul’da yüzde 9,3’e, Ankara’da yüzde 60,1’e, İzmir’de ise yüzde 34,1’e geriledi.

Peki gerilemenin ardında ne var? Bu tablo bize neyi gösteriyor? Sorulara yanıt bulmak için Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan ile konuştuk.

<'https://www.habercimiz.net/wp-content/uploads/2024/02/300x600_mucadele_banner.gif'>

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r