Bursa
°

Kızılay Bursa’dan Acil Kan Bağışı Çağrısı

Türk Kızılay Bursa İl Merkezi Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, “Türkiye genelinde kan stoklarımız asgari seviyenin altına indi. Bu çok ciddi bir mesele. Bursalıları acil olarak kan bağışı yapmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

12 Nisan 2023 09:17
0

BEĞENDİM

Sürdürülebilir güvenli kan temini sağlayan Kızılay’ın kan stoklarının asgari seviyesinin altına inmesiyle birlikte, kırmızı alarm verildi. Bursa Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü’nde, Kızılay Kan Hizmetleri Bölge Müdürü Dr. Nihat Çakır ile bir araya gelen Başkan Tutanç kan bağışının ardından Bursalılara çağrıda bulundu.

BURSALILARI BAĞIŞ NOKTALARINA DAVET EDİYORUM

Türk Kızılay Bursa İl Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bursalılara yaptığı çağrıda, “Ulusal güvenli kan temin programından sorumlu tek kuruluş Kızılay. Ramazan aylarında geçtiğimiz yıllarda da kan bağışlarında rutin düşüşler yaşanıyordu ancak deprem bölgelerinden kan alınamamasıyla birlikte yaşanan düşüşler daha da arttı. Tüm bunlarla birlikte kana olan ihtiyacımızın artması sonucu, kan stoklarımız asgari seviyenin altına indi. 1 ünite kan 3 kişinin hayatını kurtarabilir. Bursalıları kan bağış noktalarımıza davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“DÜZENLİ KAN BAĞIŞI YAPMALIYIZ”

Ramazan ayında iftar ve sahur saatlerine göre Kızılay’ın mesailerini ayarladığını aktaran Başkan Tutanç, “Bursa’nın çeşitli noktalarında yer alan Kan Bağışı Merkezlerimiz, mobil gezici tırımız aracılığı ile Bursalılar kanlarını bağışlayabilir. 18-65 yaş arasındaki 50 kilogramın üzerindeki kriterlere uygun her sağlıklı  birey kan bağışında bulunabilir. www.kanver.org web sitemiz üzerinden vatandaşlarımız çalışma saatlerini, kendilerine en yakın lokasyondaki kan bağışı bilgilerine erişebilirler. Ayrıca randevu alarak randevularıyla istedikleri saatte vatandaşlarımız kan bağışını gerçekleştirebilir. Kan bağışının sürekli bir ihtiyaç olduğunu unutmadan düzenli olarak kan bağışı yapmalıyız. Toplumumuzun bu konuda duyarlılığını biliyoruz ve bu zorlu süreci birlikte aşacağımıza inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

<'https://www.habercimiz.net/wp-content/uploads/2024/02/300x600_mucadele_banner.gif'>

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r