Bursa
-2°

KAPALI

MİNİKLERE UYGULAMALI AFET EĞİTİMİ

MİNİKLERE UYGULAMALI AFET EĞİTİMİ

YILDIRIM BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİPLERİ TARAFINDAN NENE HATUN ANAOKULU’NDAKİ MİNİKLERE ‘AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ’ VERİLDİ.

ABONE OL
28 Aralık 2021 11:58
MİNİKLERE UYGULAMALI AFET EĞİTİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BURSA- Yıldırım Belediyesi, olası bir afet öncesi ve sonrasında alınacak tedbirler, afet sırasında doğru davranış şekli ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında okullarda uygulamalı bilgilendirme eğitimi düzenliyor. 

Yıldırım Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri,  toplumda afet farkındalığının arttırılması için ilçedeki okullarda rutin olarak temel afet bilinci eğitimleri veriyor. Ekipler tarafından Nene Hatun Anaokulu’ndaki miniklere ‘afet farkındalık eğitimi’ verildi. Öğrencilerin uygulamalı olarak deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrası; okulda, evde ve açık alanlarda neler yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirildiği eğitim, öğrencilerin tahliye edilmesiyle tamamlandı.

AFETE BİLİNCİ VURGUSU

Yıldırım’ı olası bir deprem anında felaketi yaşayan bir şehir olmaktan kurtaracak önlemlerin alınmasının önemine dikkat çeken Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Olası bir deprem öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler hususunda 90 okulda temel afet bilinci eğitimi vereceğiz. Bu hedefle rutin olarak uygulamalı eğitimlerimizi sürdürerek afete karşı duyarlı bir nesil yetiştirmeye çalışıyoruz. Bursa birinci derece deprem bölgesinde yer alıyor. Bunun için eğitimleri öğrencilerle sınırlamayıp vatandaşlarımızda da toplumsal afet bilincinin oluşturulması, insanımızın bilgi ve becerisinin arttırılması için programlarımızı sürdürüyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak bir afet yaşanmadan evvel evlatlarımıza afet bilincini aşılamak için çalışıyoruz. Öncelikli hedefimiz, Yıldırım’da ulaşamadığımız tek bir vatandaşımız kalmasın. 7’den 70’e her insanımızı duyarlı hale getirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.