Bursa
18°

KAPALI

Nafiz Başaran Kimdir?

Nafiz Başaran, boks hayatına 16 yaşındayken Kasımpaşa Spor Kulübü’nde başladı. Antrenmanlardaki yeteneği antrenörlerinin ilgisini çekti. Antrenörlerinin yaşının çok genç olduğu ve bu yeteneğini mutlaka değerlendirmesi konusundaki ısrarları üzerine boks eğitimine Beşiktaş Kulübünde devam etti ve kısa süre sonra maçlara çıkmaya başladı.

3 Şubat 2023 21:35
0

BEĞENDİM

Arka arkaya kazandığı maçlara birçok şampiyonluk eklenen milli antrenör Nafiz Başaran; değişik yıllarda İstanbul şampiyonlukları, Türkiye Gruplar ve Gençler şampiyonlukları kazandı. Bu başarıları askerlik döneminde de Kara Kuvvetleri Şampiyonluğu ve görev yaptığı Konya ve İzmir bölgelerindeki şampiyonlukları takip etti.

Askerliğini bitirmesinin ardından tekrar Beşiktaş Kulübü boks takımına dahil olması beklenirken, bir süre boksörlük ve antrenörlük yapmak arasında kaldı ve kariyerine antrenör olarak devam etmeye karar verdi. İstanbul’da özel boks okulu yetersizliğini gören Nafiz Başaran, kendisini özel bir boks salonunun antrenörü olarak buldu ve Türkiye’nin en genç antrenörlerinden biri oldu. Antrenörlük dönemlerindeki çıkışı da çok hızlı oldu ve kısa sürede pek çok başarıya imza attı. İstanbul, Türkiye şampiyonları ve milli boksörler yetiştirdi. Boks milli takımında kamp müdürlüğü ve antrenörlük yaptı.

İdealleri uğruna hiçbir şeyden taviz vermemekle birlikte başarılı yıllar geçirdi. Açtığı salonlarda body fitness ve boks antrenörlüğü yaptı. Levent’te 2, Beşiktaş’ta 3 boks ve body fitness salonu açtı. Body ve fitness antrenörlüklerinde edindiği bilgisini boks ile birleştirerek, kondisyon ve teknik açılardan boks sporuna büyük katkılar sağladı.

Şu anda Beşiktaş’ta merkezi bir konumda Avrupa standartlarında, tamamı yurt dışından getirilen ekipmanlarla profesyonel olarak özel ve grup boks dersleri vermeye devam etmektedir. Bugüne kadar sanat camiasından da birçok kişiye boks dersleri vermiştir ve vermeye devam etmektedir.

Boks derslerinin olmazsa olmazı, aynı zamanda özel dersler ile kişinin eksiklerinin üzerine gitmesi. Genel olarak eğitmen tarafından kişinin hangi alanda eksik olduğu konusunda bilgi verilir. Bunun için mutlaka kişinin kendisini geliştirmesini sağlayacak olan seçenekler için de bilgi verilir. Bu durumda özel ders oluşturulması, tamamen eksiklerin üzerine gidilmesi de önemlidir. Değerlendirmeniz durumunda, direkt olarak siz de eksiklerinizin giderilmesini sağlamak açısından özel boks dersi talep edebilirsiniz. Uygun zaman diliminin ayarlanması, kişinin diğer antrenmanlarına uygun bir plan izlenmesi ve çok daha fazlası için uygun programın oluşturulması söz konusu olacaktır. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, siz de sorun yaşamadan en iyi şekilde programdan faydalanmış olacaksınız.

Özel ders programı

Kişiye özel program

Kişinin talebine uygun antrenman

Eğitmenin eksikleri kapatmak üzere antrenman yapması

Ve çok daha fazlası özel bir ders ile sizlere ulaşacaksınız. Bu durumda direkt olarak ders için en iyi şekilde eğitimin gerçekleştiğini de göreceksiniz. Boks dersi için belirlenen programa uyarak hareket edildiğinde, herhangi bir sorun olmadan kendinizi de bu alanda geliştirdiğinizden emin olabilir. Tamamen kendinizi eğitmek, bu alanda en iyi şekilde yer almak için olması gerekenler belirleniyor olduğundan, ona göre sistem kurulacaktır. Derslerin tamamlanması ile siz de bu alanda başarılı olduğunuzu görebilir, aldığınız kurslar ile bu alanda kendinizi geliştirdiğinizden de emin olabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r