Bursa
25°

AÇIK

NEVÜ’lü öğrenciler TEKNOFEST’te ilk adımı attı

NEVÜ’lü öğrenciler TEKNOFEST’te ilk adımı attı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Kamu Yönetimi ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencileri, “TEKNOFEST Engelsiz Yaşam Teknolojileri Yarışması”nın ilk aşamasını geçti.

ABONE OL
25 Nisan 2022 14:47
NEVÜ’lü öğrenciler TEKNOFEST’te ilk adımı attı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Projelerini Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Kamuran Özdil danışmanlığında yürüten Yaşlı Bakım Programı mezunu aynı zamanda Kamu Yönetimi öğrencisi olan Yüsra Karakoç ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencisi Vahit Acun’un “Çok Fonksiyonlu Akıllı Yatak” başlıklı projeleri, TEKNOFEST tarafından desteklenmeye uygun görüldü.
Projelerinde, tüm dünyada yaşanan Covid-19 sürecinin özellikle sağlık hizmetlerinin sunumunda hazırlıklı olmanın ve evde bakım teknolojilerinin kullanımının önemini arttırdığını vurgulayan öğrenciler, buradan hareketle kısmen ya da tam bağımlı hastaların bakım verene olan ihtiyaçlarının en aza indirilmesi için “Çok Fonksiyonlu Akıllı Yatak” tasarladı. Öğrencilerin projeleri, TEKNOFEST’in Ön Değerlendirme Raporu aşamasını geçti. Yarışmanın bir sonraki aşaması “Proje Detay Raporu”nun hazırlanması olacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.