Bursa
20°

AÇIK

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı: BAYKAR’a yeni ve ilave bir destek yok

CHP Genel Başkan Yardımcısı Okakın'ın, İHA'larla ilgili Cumhurbaşkanlığı kararına ve BAYKAR'a yönelik ortaya attığı iddialara, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Bakanlık, BAYKAR’a sunulan yatırım teşviğine ilişkin kayırma, fırsat eşitsizliği, haksız rekabet ithamlarının, mesnetsiz, dayanaksız ve gerçeğe aykırı olduğunu açıkladı.

8 Ocak 2024 04:01
0

BEĞENDİM

Yapılan açıklamada, yatırım teşvikleri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı kararının detayları paylaşıldı.

Kararda, insansız hava araçları ve akıllı sistemler üreticisi BAYKAR’a yönelik yeni veya ilave bir devlet destek unsuru bulunmadığı, BAYKAR’ın gerçekleadidas juventus 22 23 nike jordan paname jersey nfl original durex extra time price eagles jersey adidas juventus 22 23 jordan wmns air 1 mid sneakers alte bayern shirt 22 23 durex extra time price ja morant jersey original grey curly wig nike jordan 11 cmft nfl jersey shop best sex toys for men sexy ladies night wearştirmekte olduğu yatırımın sadece İstanbul’u kapsadığı ve buna Edirne ve Tekirdağ’ın ilave edildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Kararı ile BAYKAR’ın proje bazlı devlet yardımlarından yararlandırılması uygun görüldüğü, ancak şirketin bugüne kadar bu desteklerin hiçbirinden faydalanmadığı vurgulandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Pınar Uzun Okakın’ın yatırım teşvik uygulamalarına yönelik ortaya attığı iddia, itham ve karalamalara ilişkin basın açıklaması pic.twitter.com/RJhtukWQSH

— Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (@TCSanayi) January 3, 2024

“BAYKAR’ın bir Türk markası olarak elde ettiği başarı, milletimiz için gurur vericidir” denilen açıklamada, bakanlık tarafından bugüne kadar verilen yatırım teşvik rakamları da açıklandı.

2023 yılında bakanlık tarafından verilen toplam sabit yatırım tutarının 1 trilyon 100 milyar lira olduğu ve 5 bin 749 yatırım teşvik belgesi düzenlendiği ifade edildi.

<'https://www.habercimiz.net/wp-content/uploads/2024/02/300x600_mucadele_banner.gif'>

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r