Bursa
19°

HAFİF YAĞMUR

Şehit ateşi Denizli’ye düştü

Kuzey Irak’ta devam eden operasyonda Uzman Çavuş Kemal Özek, teröristle çıkan sıcak çatışmada şehit düştü. Denizlili olan şehidin aynı ismi taşıyan amcasının da 20 yıl önce şehit olduğu ortaya çıktı.

10 Ağustos 2023 09:42
0

BEĞENDİM

Güvenlik güçlerinin terör örgütlerine karşı yurt içi ve sınır ötesindeki mücadelesi aralıksız sürüyor. Bu kapsamda bir Kuzey Irak’taki operasyon bölgesinden bir acı haber geldi.


Kuzey Irak’ta devam eden Piyade Komando Binbaşı Mehmet Duman Operasyonu bölgesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada, 26 yaşındaki Buldanlı İstihkam Uzman Çavuş Kemal Özek olay yerinde şehit oldu.

ÖZEK AİLESİ İKİNCİ KEMAL’İ VERDİ
Şehit İstihkam Uzman Çavuş Kemal Özek’in kendisiyle aynı ismi taşıyan amcası Kemal Özek’in de 20 yıl önce şehit olduğu öğrenildi. Şehidin naaşının yarın Denizli’ye getirilerek, son yolculuğuna uğurlanacağı ifade edildi.

DÜĞÜN YAPMAYI PLANLIYORDU
Öte yandan diğer oğlu da asker olan baba Ayhan Özek ve ailesine acı haber, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve askeri yetkililer tarafından verildi. Şehidin baba evine Türk bayrağı asılırken, şehit İstihkam Uzman Çavuş Kemal Özek’in nişanlı olduğu, doğu görevi sonrası düğün yapmayı planladığı öğrenildi.

<'https://www.habercimiz.net/wp-content/uploads/2024/02/300x600_mucadele_banner.gif'>

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r