Bursa
29°

AÇIK

<strong>Turkcell Global Bilgi’nin “Dijital Yardım Masası” yüzde 30 verimlilik sağlıyor</strong>
  • Habercimiz.net
  • Genel
  • Turkcell Global Bilgi’nin “Dijital Yardım Masası” yüzde 30 verimlilik sağlıyor

Turkcell Global Bilgi’nin “Dijital Yardım Masası” yüzde 30 verimlilik sağlıyor

- Turkcell Global Bilgi Teknolojik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Arslan: - "Uzaktan çözüm teknolojisi sayesinde toplam çözüm bulma süresi kısalıyor, daha az kişiyle çözüme müdahale ediliyor ve böylelikle yılda yüzde 30’a varan verimlilik sağlıyoruz. Bunların sonucunda müşterilerin ve çalışanların memnuniyeti de yüzde 90'a kadar ulaşıyor"

ABONE OL
7 Ocak 2023 02:05
<strong>Turkcell Global Bilgi’nin “Dijital Yardım Masası” yüzde 30 verimlilik sağlıyor</strong>
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Turkcell Global Bilgi’nin sunduğu “Dijital Yardım Masası” ile uzaktan çözüm modeli ve teknolojisi sayesinde yılda yüzde 30’a varan verimlilik sağlanıyor.

Turkcell açıklamasına göre, salgın sonrası yeni dünya düzeninde birçok sektör kabuk değiştirdi. İvme kazanan dijitalleşme süreci, uzaktan çalışma gibi birçok iş modelinin yeniden tanımlanmasını da beraberinde getirdi. Çalışanlar da hem yazılım hem de donanım konusunda alması gereken teknik desteği uzaktan edinmeye başladı.

Türkiye’nin dijital müşteri deneyimi merkezi Turkcell Global Bilgi, uzaktan teknik destek konusunda sağladığı yenilikçi “Dijital Yardım Masası” hizmetiyle telekomünikasyondan sigortaya, perakendeden e-ticarete kadar geniş bir alanda uçtan uca çözüm sunuyor.

– Yapay zeka Dijital Yardım Masası’nda da devrede

Yazılı ve sesli kanallardan ulaşılabilen “Dijital Yardım Masası”, yapay zekayla da etkileşim içinde çalışıyor. Robot yazışma uygulaması sayesinde yazışma analiz ediliyor ve otomasyon üzerinden uygulamalara bağlanılarak insan eforu gerektirmeyen bir süreç yönetiliyor. Ayrıca, dinleme özelliğine sahip “speech to text” teknolojisi ile telefon yoluyla sisteme ulaşan kullanıcıyı, ilgili uygulamalara bağlayarak sorunu çözüyor.

– “Dijital Yardım Masası’nın tercih edilmesinde yüzde 133 artış oldu”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Global Bilgi Teknolojik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Arslan, salgınla birlikte birçok sektörün dönüşüme uğradığını, bunlardan birinin de uzaktan teknik destek hizmeti olduğunu belirtti.

Artan kira ve ofis maliyetleri sebebiyle uzaktan yazılım veya donanım desteğinin gün geçtikçe daha çok önem kazandığını aktaran Arslan, “Diğer yandan cihazlardaki sorunu kısa sürede çözüp işe geri dönebilmek de performans kaybının önüne geçiyor. Son yıllarda etkisini yakından hissettiğimiz tüm bu dinamikler, Dijital Yardım Masası’nın tercih edilmesinde yüzde 133 oranında artışa neden oldu. Dijital Yardım Masası’yla çalışanların bilgisayarlarında yaşadıkları yazılım bazlı sorunlara uzaktan bağlanıyoruz veya donanım sorunlarına yerinde destek veriyoruz. Uzaktan çözüm teknolojisi sayesinde toplam çözüm bulma süresi kısalıyor, daha az kişiyle çözüme müdahale ediliyor ve böylelikle yılda yüzde 30’a varan verimlilik sağlıyoruz. Bunların sonucunda müşterilerin ve çalışanların memnuniyeti de yüzde 90’a kadar ulaşıyor.” ifadelerini kullandı.

– Yurt dışında da yerinde destek hizmeti

Arslan, Dijital Yardım Masası’nda sesli yanıt sistemi (IVR) robotunun da rol oynadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu teknolojinin önleyici bir özelliği de bulunuyor. Şöyle ki; kullanıcının cihazına önceden kurulan otomasyon yazılım, sorunu kullanıcıdan daha önce görebiliyor ve problem henüz kullanıcı tarafından hissedilmeden çözüme kavuşturuluyor. Mobil cihaz desteği de sunduğumuz Dijital Yardım Masası ile sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da yerinde destek hizmeti verebiliyoruz.

Salgın öncesinde odağımıza aldığımız ve ciddi mesafe kat ettiğimiz dijitalleşme hedefi, teknolojiye rakiplerimizden çok daha önce sahip olmamızı ve hızla adapte olmamızı sağladı. Yarattığımız müşteri memnuniyeti ve verimlilikle Türkiye’nin en büyük üretim ve teknoloji şirketlerinin Dijital Yardım Masası’yla buluşmasını sağladık. 2023 yılında da şirketlerin dijital dönüşüm oranını arttırmasını öngörüyoruz. Çünkü kaynakların verimli kullanımı, teknoloji payının artırılmasıyla mümkün olacak.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.