Bursa
19°

HAFİF YAĞMUR

Yıldırım’daki genç iletişimciler iletişimin püf noktalarını öğrendi
  • Habercimiz.net
  • Bursa
  • Yıldırım’daki genç iletişimciler iletişimin püf noktalarını öğrendi

Yıldırım’daki genç iletişimciler iletişimin püf noktalarını öğrendi

İmza Akademi Müdürü Elif MADAK, Kişisel Gelişim Uzmanı Funda UZGİDİŞ ÇELFİŞ, etkili iletişim kurmada ve kariyer planlamasında dikkat edilmesi gerekenleri Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle paylaştı.

ABONE OL
17 Aralık 2021 13:55
Yıldırım’daki genç iletişimciler iletişimin püf noktalarını öğrendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen etkinliğe Okul Müdürü Ömer YILMAZ, Müdür Yardımcımız Seda YILMAZ, Halkla İlişkiler ve tanıtım, Gazetecilik, Radyo ve Televizyon bölümü öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

 Diksiyon ve beden dilinin öneminden bahseden İmza Akademi Müdürü Elif MADAK, günlük hayatta kullanılan dilin çok önemli olduğunu vurgulayan MADAK, etkili konuşma hem günlük hayatta hem de iş hayatında en önemli unsurlardan birisi.Doğru bir şekilde iletişim kurarken   %70 söylediklerimiz, ne söylediğimiz %7 , %38 nasıl söylediğimiz oranında etkili oluyor dedi.

İmza Akademi kişisel gelişim uzmanı Funda UZGİDİŞ ÇELFİŞ İletişimin %60’lık bir kısmını beden dilinin oluşturduğunu ifade eden ÇELFİŞ, beden dili eğitiminde kişilere vücudunu nasıl doğru kullanması gerektiğini, duruşunun nasıl olması gerektiğini, nasıl bacak bacak üstüne atılması gerektiğini, mimiklerimizi doğru kullanıp kullanmadığımızı uygulamalı bir şekilde anlatıyoruz.

Günlük hayatta beden dilimizi doğru kullanabiliyor muyuz?

Beden dilini öğrenirken, beden duruşunu, mimikler, başın doğru kullanımı, oturmak için seçilen yer, giyim, jestler, göz teması, ayakların kullanımı, oturuş biçimi gibi konuları işliyoruz. Günlük hayatta sürekli yaptığımız hareketlerin her birisinin bir anlamı olduğunu ve bu anlamları da doğru kullanmamız  gerekli  dedi. Beden dilinin farklı ülkelerde farklı anlamlar içerdiğini belirten MADAK, bizim ülkemiz de normalde kullandığımız bir beden dili diğer ülkelerde farklı anlamlar içerebilir bu sebeple beden dilimizi öğrenirken Dünya genelin de kullanılan biçimlerine de dikkat etmemiz gerekli dedi.

Bursa’nın köklü eğitim kurumlarından birisi olan İmza Akademinin yaptığı çalışmalardan söz eden İmza Akademi kurum müdürü Elif MADAK,İmza akademinin faaliyetlerinden akademik kariyer ve yabancı dil alanında gençlerin kariyerine imza atabilmek için onların yanında olduklarını ifade etti.

MADAK, 1997 yılından itibaren Bursa’da Yabancı dil kursları, kişisel gelişim eğitimleri, mesleki gelişim kursları ile eğitim sektörüne yön vermenin ve yüzlerce öğrenciyi mezun etmenin, haklı gururunu yaşamaktayız. İmza akademi, yüksek standartlarda eğitim kalitesi, eğitim çeşitliliği, profesyonel eğitim kadrosuyla 1997 yılından itibaren sürekli gelişen değişen yeniliklere açık, kadrosuyla ile eğitimde her zaman öncü olmaya devam edeceğiz” dedi.

Okul müdürü Ömer YILMAZ, gerçekleştirdikleri etkinlikten ötürü kurum müdürü Elif MADAK’a ve kişisel gelişim uzmanı Funda UZGİDİŞ ÇELFİŞ’e teşekkür ederek çiçek takdim etti

.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.