Bursa
31°

AÇIK

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Nazlıaka’dan 2022 değerlendirmesi

- "2022'de Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun verilerine göre, 228'i şüpheli olmak üzere en az 553 kız kardeşimiz hayattan koparıldı"

30 Aralık 2022 14:04
0

BEĞENDİM

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, “2022’de Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun verilerine göre, 228’i şüpheli olmak üzere en az 553 kız kardeşimiz hayattan koparıldı.” dedi.

Nazlıaka, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, bu yıl da hükümetin “2022 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” karnesini açıklayacaklarını belirtti.

AK Parti’nin 2022 karnesinin yine kırıklarla dolu olduğunu savunan Nazlıaka, iktidarın bu yıl da sınıfta kaldığını ileri sürdü.

Aylara göre yaşanan kadın hakları ihlallerini ve kadın cinayetlerini aktaran Nazlıaka, “AK Parti iktidarı 20 yıldır olduğu gibi yine istismarcılardan ve kadın katillerinden yana saf tuttu. İstismarcıların aklanmaya çalışıldığı, kadın katillerinin iyi hal indirimleriyle ödüllendirildiği bir yılı daha geride bıraktık. Fakat bize reva görülen düzene boyun eğmedik.” diye konuştu.

“2022’de Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun verilerine göre, 228’i şüpheli olmak üzere en az 553 kız kardeşimiz hayattan koparıldı.” bilgisini paylaşan Nazlıaka, şunları kaydetti:
“Ayrımcılığı körükleyen politikaları bitirmek için geliyoruz. Kadınları ve çocukları yoksulluk ve yoksunluk çemberine hapsedenleri, çocukların yatağa aç girmesine seyirci kalanları ilk seçimlerde göndermek için geliyoruz. Aile Destekleri Sigortası projemizle yoksulluğu yönetmek için değil, bitirmek için geliyoruz. Kız çocuklarının eğitim hakkını gasbeden, eğitimde ve sağlıkta fırsat eşitsizliği yaratan, kadınları eve hapseden, bakım yükünü sadece kadının sırtına yükleyen ve her 3 kadından ikisinin çalışma hayatının dışında kalmasına neden olan politikaları alaşağı etmek için geliyoruz.”

<'https://www.habercimiz.net/wp-content/uploads/2024/02/300x600_mucadele_banner.gif'>

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r