Bursa
31°

AÇIK

  • Habercimiz.net
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden bir araya geldi: Şimdi yeni bir süreci başlatıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden bir araya geldi: Şimdi yeni bir süreci başlatıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile stratejik mekanizma kapsamında sıranın devlet başkanları düzeyinde istişarelere geldiğini belirterek, "Bundan önceki buluşmalarımız adeta ısınma turları gibiydi ama şimdi yeni bir süreci başlatıyoruz." dedi.

12 Temmuz 2023 09:36
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, LITEXPO Sergi ve Fuar Merkezi’nde NATO Liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi.

Görüşmenin başında, yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi dolayısıyla kendisini arayarak ilettiği tebrik mesajı için Biden’a teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Stratejik mekanizma kapsamında sıranın artık devlet başkanları düzeyinde istişarelere geldiği kanaatindeyim. Bugün NATO marjında bu görüşmeyi bunun ilk adımı olarak görüyorum. Bundan önceki buluşmalarımız adeta ısınma turları gibiydi ama şimdi yeni bir süreci başlatıyoruz. Tabii benim için bu yeni süreç beş yıllık bir süreç, şimdi sizde de seçim hazırlıkları var. Bu seçim hazırlıklarıyla birlikte şimdiden başarılar diliyorum.” ifadesini kullandı.

“Temaslarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile görüşmesine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

NATO Liderler Zirvesi marjında ABD Başkanı Joe Biden ile bir görüşme gerçekleştirdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımında, “(Biden ile) Görüşmemizde ikili ilişkilerimizi ve güvenlik alanındaki işbirliği imkanlarımızı ele aldık. Temaslarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”  ifadesine yer verdi.

İşbirliği imkanları ve bölgesel konular ele alındı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından, görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada da “Görüşmede, Türkiye ve ABD arasındaki siyasi, ekonomik ve ticari ilişkiler, güvenlik alanındaki işbirliği imkanları ve bölgesel konular ele alındı.” bilgisi verildi.

Görüşmede, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün ile Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da yer aldı.

<'https://www.habercimiz.net/wp-content/uploads/2024/02/300x600_mucadele_banner.gif'>

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r