Bursa
30°

AÇIK

Şehitlerimizi uğurladık

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Fevzi Kızıltaş, Piyade Astsubay Üstçavuş Necdet Çalış ve Piyade Sözleşmeli Er Emrah Gündüz'ün cenazeleri memleketlerinde toprağa verildi.

28 Kasım 2023 09:29
0

BEĞENDİM

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Fevzi Kızıltaş’ın cenazesi, memleketi Şanlıurfa’da törenle toprağa verildi.

Şehit Kızıltaş için Şanlıurfa Asri Mezarlık’ta tören düzenlendi.

Şehidin eşi Fatma, annesi Şekha, babası Halil Kızıltaş ve diğer yakınları, tabuta sarılıp gözyaşı döktü.

Kızıltaş’ın kardeşi Zeynep, ağabeyinin parkasını giyerek törene katıldı.

İl Müftüsü Ramazan Tolan’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, tekbir ve dualar eşliğinde omuzlarda kabrine kadar taşındı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve okunan dua sonrasında şehidin cenazesi defnedildi.

Törene, şehit Kızıltaş’ın yakınlarının yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran, İl Emniyet Müdürü Erdem Bilici, Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Sağlam ve askerler katıldı.

Şehit Astsubay Üstçavuş Çalış’ın cenazesi, memleketi Adana’da toprağa verildi
Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Necdet Çalış’ın cenazesi, memleketi Adana’da toprağa verildi.

Bölücü terör örgütü mensuplarınca dün düzenlenen saldırı sonucu şehit düşen Çalış (29) için Ceyhan ilçesindeki İlbeyli Camisi’nde tören düzenlendi.

Şehidin bir aylık hamile eşi Pınar Çalış, burada eşinin tabutuna sarılarak, “Ne işin var burada, böyle söz vermedin.” dedi. Eşinin fotoğrafını öpen Pınar Çalış, “Çocuğunu bile göremedi.” ifadesini kullandı.

İl Müftüsü Mehmet Taşcı’nın kıldırdığı cenaze namazının ardından Çalış’ın naaşı Toktamış Köyü Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Törene, şehidin babası İsa ve annesi Sara ile kardeşleri, yakınları, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Sağlam, Vali Yavuz Selim Köşger, mülki ve idari erkan katıldı.

Şehit Piyade Er Emrah Gündüz, Erzincan’da son yolculuğuna uğurlandı
Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Emrah Gündüz’ün naaşı, memleketi Erzincan’da toprağa verildi.

Piyade Sözleşmeli Er Emrah Gündüz’ün Türk bayrağına sarılı cenazesi, Şırnak’ta 23. Piyade Tümen Komutanlığında düzenlenen törenin ardından, askeri uçakla Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’na getirildi.

Tören mangasınca uçaktan alınan Gündüz’ün naaşı, cenaze aracına konuldu.

Havalimanında düzenlenen programda, İl Müftüsü Muharrem Gül dua etti.

Şehidin naaşı, buradaki törenin ardından Refahiye ilçesi Şahaloğlu köyündeki babaevine getirildi, helallik alındı.

İl Müftüsü Gül’ün, köy meydanında kıldırdığı cenaze namazının ardından, şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, köy mezarlığına defnedildi.

Törene, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Bekir Aksun, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Veli Tarakçı, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Öztürk, AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Veysel Yanık, kurum müdürleri, şehidin babası Yaşar Gündüz ve akrabaları katıldı.

<'https://www.habercimiz.net/wp-content/uploads/2024/02/300x600_mucadele_banner.gif'>

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r