Bursa
14°

HAFİF YAĞMUR

<'https://www.habercimiz.net/wp-content/uploads/2024/02/160x600-6.jpg'>

Bayan Becerikli 23 Nisan’da Azerbaycan’da

eTwinning projesi kapsamında geliştirilen ve Bayan Becerikli ismiyle anılan “Bayan Becerikli” bebek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katılmak amacıyla Azerbaycan’a gidiyor.

4 Nisan 2022 23:23
0

BEĞENDİM

<'https://www.habercimiz.net/wp-content/uploads/2024/02/300x300_mucadele_banner.gif'>

Bursa Yıldırım Naz Özdilek okulundan Emel Çetin Dilek ve Bursa Osmangazi BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi’nden Nazife Dikmen önderliğinde, Türkiye’de bulunana diğer kurucuları, Zehra Özgün, Öznur Kaya, Gürhan Dikmen, Deniz Dilek, Rümeysa Kula Kılıç, Hatice Kaya. Sevinc Memmedova’nın da Azerbaycan’dan katılım sağladığı 2022 yılının Şubat ayında” Günümüz çocuklarında temel yaşam becerilerini nasıl kazandırabiliriz ?” sorusu ile ortaya çıkan proje  Çocuk Beceri Atölyesi projesi, Avrupa’da ki okullar arasında bağlantı kurarak farklı kültürlere sahip öğrencilerin bir araya gelmesi hedeflendi. 

Günlük yaşam becerilerini çocuklara kazandırılması konusunda farkındalık kazandırmak amacıyla “Bayan Becerikli” isimli bir bez bebek tasarlamayı düşündüklerini belirten Bursa Yıldırım Naz Özdilek İlkokulu Sınıf Öğretmeni Emel Çetin Dilek, “Bebeğimizi ilk önce Antalya Şerife Tufan ilkokulu öğrencileri beyaz bir bez içine pamuk doldurarak bez bebek haline getirildi.Ardından Kargo yoluyla Bursa’ya gelen bez bebek, Yıldırım Naz Özdilek ilkokulu, Osmangazi BTSO Kamil Tolon Bilsem, Nilüfer Nedim Öztan İlkokulu ve İnegöl Gündüzlü İlkokulunu sırasıyla ziyaret ederek her ziyaret noktasında çocukların ellerinde şekillendi. Çocuklar kendi hayal güçlerini ve el becerilerini kullanarak Bayan Becerikliyi tasarladılar. Bayan Becerikli her sınıfta güzel anılar biriktirerek hazırlandı. Son olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı programına Azerbaycan’da katılmak üzere yola çıktı” dedi. 

 Emel Çetin Dilek, günümüz çocuklarının çoğu zamanlarını tablette, bilgisayarda geçirdiklerini belirterek, “Günümüzde çok iyi telefon kullanan ama kendi çamaşırlarını katlayamayan, kendi çantasını düzenleyemeyen, doğa farkındalığı olmayan bireylerin sayısı da azımsanmayacak ölçüde fazladır. Çevremizdeki ilkokul öğrencilerini gözlemlediğimizde ve aileleri ile konuştuğumuzda büyük bir kısmının günlük yaşam becerilerini ya hiç yapamadığı ya da çok azını yaptığını görmekteyiz. Günümüz çocuklarında temel yaşam becerilerini nasıl kazandırabiliriz? sorusu ile ortaya çıkan Çocuk Beceri Atölyesi projesi Avrupa’daki okullar arasında bağlantı sağlayarak farklı kültüre sahip öğrencilerin bir araya gelmelerine olanak sağlayan eTwinning Platformu’nda, başlamıştır. Projemiz kapsamında iş birliğini sağlamak ve farkındalık oluşturmak için projemizde yer alan tüm okulların katılımı ile bir bez bebek tasarladık.” diye konuştu.

Bayan Becerikli 23 Nisan’da Azerbaycan’da 

Çocukların ürün  tasarlama becerisini harekete geçiren tamamen hayal gücü ile oluşturulan her ayrıntısı el emeği içeren çok özel bir hediye olan,  Çocuklardan Çocuklara hediye olarak ortaya çıkan Bayan Becerikli şehir şehir gezerek her rotasında çocuklara farklı bir beceri kazandırarak adını duyuran Bayan Becerikli Türkiye yolculuğunu tamamladı. Bayan Becerikli 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sebebiyle Azerbaycan’da olacak.  

<'https://www.habercimiz.net/wp-content/uploads/2024/02/300x600_mucadele_banner.gif'>

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r